Мајка пријавила дека соседот ја соблекол и ја допирал нејзината малолетна ќерка.

Како што соопштија од МВР, вчера во 12.10 часот во Полициската станица Кисела Вода, 40-годишна жена од Скопје пријавила дека нивниот сосед И.П. ја соблекол нејзината малолетна ќерка и ја допирал по телото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.