Ознака: педофил
Балкан 17.11.22 | 18:28

Пензионер педофил канел девојче на пијалок и колачи, таа го снимила со мобилнот телефон

Пензионер во Загреб се обидувал да наведе мало девојче да појде со него содека се враќало од училиште, но тоа успеало да се спаси со тоа што успеало да го сними со мобилниот...

Црна хроника 04.10.22 | 15:08

Притвор за монструмот од Гевгелија: Родителите му го оставиле на чување, го злоставувал постојано

Триесетдневен притвор му е одреден на лице осомничено за продолжено кривично дело – полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. Основното јавно обвинителство Гевгелија...

Црна хроника 03.10.22 | 15:09

Уапсен педофил во Гевгелија, силувал малолетник

Вчера во 15:20 часот полицијата го уапсила Ѓ.А. (61) од Гевгелија затоа тоа што извршил обљуба врз малолетник од истиот град. Според портпаролката на СВР Струмица, Александра...

Црна хроника 28.09.22 | 13:23

Хорор во Битола: Старец силуваше осумгодишно дете кое го заклучил дома

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило...

Вести 04.02.22 | 16:37

70-годишник се обидел да силува малолетничка во Кавадарци

Седумдесетгодишник се обидел да силува малолетничка во Кавадарци, сооптшија денеска од МВР. ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против И.И.(70) од Кавадарци, поради...

Црна хроника 05.10.21 | 15:23

Уапсен 69-годишник кој ја допирал малолетната сосетка

Родители во полиција пријавиле сосед дека ја допирал нивната ќерка по што пријавениот е лишен од слобода. Настанот се случил вчера околу 20 часот. Вчеравечер во 22.10 часот...

Калеидоскоп 14.08.21 | 14:33

Сара до смрт го избола маалскиот педофил откако син ѝ вторпат се пожалил дека…

Се започна во средината на 2015 година, кога во соседството се зборуваше дека нејзиниот сосед Мајкл Плистед (77) малтретира деца на улица. Отпрвин, се зборуваше дека им дофрла...

Балкан 29.06.21 | 15:06

Во станот на српскиот злоставувач пронајдени стотици фотографии од разголени девојки

Стотици фотографии од разголени девојки се пронајдени во станот на Бранислав Савиќ (65), поранешен вработен во Истражувачката станица Петница, кога петмина поранешни...

Црна хроника 22.04.21 | 11:11

Уапсен педофилот кој му се закануваше на 15-годишно девојче дека ќе го силува

Приведен е човекот којшто се закануваше на малолетно девојче дека ќе го силува. Станува збор за 59-годишен човек од селото Ораовица во Радовиш, а во моментот кога комуницирал...

Црна хроника 21.04.21 | 12:12

„Со сила ќе ми го пу**ш“: Средовечен маж се заканувал на 15-годишно девојче дека ќе го силува

Срце многу си убава, дојди во живо да се видиме да ти манам еден добар секс – со ваква порака, средовечен човек му се обраќал на 15-годишно девојче, преку социјалната...

Црна хроника 21.03.21 | 21:13

„Дали си сама, дали имаш убави гради“… – намамен, па уапсен сексуален предатор од Радовишко

Сексуален предатор од радовишкото село Љубница преку интернет му пишувал пораки на 12-годишно девојче за кое мислел дека е од Хрватска. Зад профилот всушност не стои...

Црна хроника 11.03.21 | 12:41

Притворен педофил од Кавадрци, неколку пати злоставувал две деца од 7 и 5 години

Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против 41-годишно лице, за кое постои основано сомнение дека го сторило кривичното дело – Полов напрад врз дете...

Македонија 28.01.21 | 13:59

Корисникот „Капитал Т“ нуди фотографии од малолетни девојчиња од Струмица

Само еден член во скандалозната „Јавна соба” на „Телеграм“, кој редовно објавува фотограгии, според скриншот од архивата од каде се преземаат материјалите, се гледа...

Црна хроника 23.12.20 | 17:03

36-годишник ѝ пишувал на 11 годишно девојче, ја убедувал да се сретнат

Одделението за внатрешни работи Берово поднесе кривична пријава против Д.С.(36) од с.Двориште, беровско поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „намамување...

Свет 21.12.20 | 09:45

Ѝ ставил перика, ја натерал да се прави глувонема: Фатен педофил кој киднапирал 12-годишно девојче

Нејтан Даниел Ларсон, од американската сојузна држава Вирџинија е обвинет за киднапирање на 12-годишно девојче, јави Си-Ен-Ен, додавајќи дека 40-годишниот педофил во моментов...

Свет 21.11.20 | 10:37

Седумгодишно дете по два месеца спасено од педофил, снимен моментот кога специјалците влетуваат

Американските власти на таканаречената „темна мрежа“ (dark web) наишле на информации за седумгодишниот Савели Роговцев од Русија, кој бил исчезнат околу два месеца. Тие...

Балкан 17.11.20 | 19:09

Исчезна српски професор осомничен за педофилија

Полицијата трага по познатиот флејтист Милутин Ц. (64), кој беше ослободен од притвор откако претходно беше обвинет дека сторил кривично дело сексуална активност против...

Балкан 19.10.20 | 12:54

Неонацистички педофил и неговиот татко од Белгија уапсени во Србија

Во Србија, неонацистот Е.Л. (60) и неговиот татко Морис (85) беа уапсени под обвинение за сексуално злоставување на дете во Белгија, пишува белгискиот весник „Nieuwsblad.be”. Според...

Калеидоскоп 27.09.20 | 14:30

Педофил осуден на 169 удари со камшик, по 52 колабирал па казната му е одложена

Педофил во Индонезија, претставен во локалните медиуми како Рони, бил осуден е на 169 удари со камшик поради полов напад врз деца. Рони бил подложен на извршување на казната,...

Калеидоскоп 09.08.20 | 20:35

Беа во брак само 100 дена, но кога го пронашла ова во неговиот мобилен веднаш го предала на полицијата

По 100 дена поминати во брак со саканиот Ричард Купер, 21-годишната Моли Кларк од Северна Ирска го пријавила својот сопруг во полиција затоа што открила дека тајно снимал...