СВР Скопје информира дека вчера во 12.20 часот од Амбасадата на Република Црна Гора во Скопје било пријавено дека била оштетена влезна врата од простории кои не ги користи Амбасадата, а се во сопственост на Црна Гора.

Овој објект се наоѓа на ул.„Народен фронт“ во Скопје. Бил извршен увид и се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.