Вечерва во 21 часот и 8 минути, земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува ЕМСЦ.

 

Епицентарот бил на 26 километри од Никшиќ.

Според пријавите и коментарите на ЕМСЦ, земјотресот траел кратко, но силно се почувствувал.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.