Вчеравечер во 21.00 часот во СВР Тетово, М.Ј.(54) од Тетово пријавила дека при поминување на улица „107“ во Тетово, од некоја од зградите бил фрлен тврд предмет, кој ја повредил на главата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од СВР Тетово.

Пред неколку дена јавноста беше згрозена од снимка на која се гледа куче кое паѓа од тетовска зграда во изградба.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.