Полициски службеници од СВР Тетово-ОВР Гостивар вчера го лишиле од слобода Е.С. (30) од Гостивар, постапувајќи по претходна пријава според која околу 10.30 часот во семејниот дом тој физички ја нападнал неговата 27-годишна сопруга.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од СВР Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.