Доцна вчеравечер окол 1 часот 36-годишна жена од пробиштипско во полиција пријавила дека пред неколку дена, на 14.01.2022 година, Д.М.(27) од кратовско извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Како што соопштија од МВР, известен бил Јавен обвинител и се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.