Ноќеска половина час по полноќ, полициски службеници на СВР Тетово- Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Е.И.(20) од гостиварско село.

Тој бил пријавен од неговиот 50-годишен татко дека, по претходна расправија во семејниот дом, со остар предмет му се заканил нему и на братот на Е.И..

Од СВР Тетово велат дека тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.