Скопската полиција синоќа спречила шверц на 2 тони мобилни телефони од Марките Iphone и Samsung.

Случајот, како што објави Курир, е пријавен кај мобилна Царина и кај надлежен Јавен обвинител.

На потег е Царината да истражи како оваа огромна пратка нелегално е помината преку граница.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.