На 02.04.2023 во 05.00 часот во СВР Велес е пријавено дека во куќа на ул. „Васа Кошулчева“ во Велес настанал пожар, при што во една од просториите е пронајден починат Д.Н.(67) од Велес, кој живеел во куќата.

Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт како последица од пожарот. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Велес.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес. По насоки на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.