На 23.02.2022 во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Ќемал Сејфула“, бул.„Босна и Херцеговина“ и  ул.„Бутелска“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „џилера“, управуван од Х.Б.(24) од Скопје и патничко возило „рено меган“управувано од Б.М.(20) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата Х.Б. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.