Двајца мигранти се повредени со нож во тепачка пред Прифатниот центар за мигранти во Прешево, соопштија за Танјуг од Основното јавно обвинителство Врање.

Пред портите на прифатниот центар за мигранти во Прешево во саботата најпрвин имало вербална дискусија, а потоа К.М. (34) извадил нож од Египет и неколку пати ги избодел А.Н.(23) и М.Н. (24), двајцата од Сирија,

Осомничениот побегнал и по него е започната потера.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.