Раде Трајковски – Штекли, кој преживеа два атентати  врз него во „Ист Гејт“, си замина од Македонија или е на краток престој во Србија.Тој на Фејсбук објави фотографија од богата трпеза за која тврди дека е во Белград.

Voules vous Belgrade-напиша Штекли.
Токму од Белград Раде беше екстрадиран во Македонија откако беше осомничен за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.