Вчеравечер околу 19 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 43-годишниот Б.Џ. од тетовско село, кој половина час пред тоа бил пријавен од неговата 40-годишна сопруга, со која бил во бракоразводна постапка, дека во домот на нејзините родители физички ја нападнал.

Се расчистува и документира случајот и против Б.Џ. ќе следува поднесок, додаваат од тетовската полиција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.