Ознака: нападната жена
Црна хроника 08.08.22 | 11:01

„Ако не ми се смириш ќе ги убијам сите“: Притвор за скопјанец кој неколкупати ја нападнал сопругата пред децата

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице, за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило продолжено кривично...

Црна хроника 21.10.21 | 16:41

Нападната вработена во болницата „8 Септември“

На 20.10.2021 во 08.30 часот во СВР Скопје, Б.Г.( 53) од Скопје пријавила дека во 00.05 часот во градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, додека била на своето работно место,...

Црна хроника 17.09.21 | 16:00

Бpyтално нaпaдната жена и нејзиниот сопруг среде раскрсница, xaoc во Кисeла Вода

Редакцијата на Инфомакс објави видео кое е снимено попладнево во населба Кисела Вода. На видеото се гледа кавга помеѓу двајца возачи која завршува со физичка пресметка,...

Балкан 17.07.21 | 17:53

Брутално претепана жена во Сплит – и побарал вода потоа дивјачки ја нападнал

Педесет и двегодишната Невенка Маргета од Сплит, во моментите кога доаѓала да го отвори угостителскиот објект каде што повремено работи, брутално била нападната и претепана...

Црна хроника 22.04.21 | 16:29

Жена нападната и ограбена во зграда во Аеродром

Во СВР Скопје, вчера во 15.17 часот Н.Д.(89) од Скопје пријавила дека околу 13.50 часот во зграда на подрачје на Аеродром била физички нападната од едно лице кое ѝ одзело чанта...