На 11.11.2023 во 09.00 часот во Полициска станица Аеродром К.Б.(83) од Скопје пријавил дека на кејот на река Вардар, на подрачје на Аеродром, бил каснат од куче скитник.

На 11.11.2023 во 11.20 часот во Полициска станица Аеродром А.М.Р.Ј.(46) од Скопје пријавила дека на ул.„Владимир Комаров“ била нападната од куче скитник.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.