Ознака: искасани
Црна хроника 06.02.22 | 18:15

На иста улица во иста ноќ искасани двајца велешани

Двајца велешани ноќва пријавиле дека биле искасани на иста улица во Велес. Прво во 00:20 часот П. П. (24) од Велес пријавила дека на улица „Андон Шурков“ била касната од куче...

Црна хроника 21.09.19 | 19:04

Куче искаса дете за уво

Малолетно дете било нападнато од куче-скитник во Виница. Инцидентот во полициската станива вчера наутро го пријавила мајката, С.И.(41) од Виница. Според пријавата, во...

Црна хроника 07.06.19 | 11:04

Вчера нови двајца искасани

Нови два случаи на напад од кучиња скитници. Вчера во полициската станица Центар, М.С.(31) од Скопје пријавил дека околу 11:50 часот на кејот „Димитар Влахов“ бил каснат...

Црна хроника 04.06.19 | 11:40

Еден на плоштад, друг на Кеј: Искасани нови двајца скопјани

Нема ден без напад на кучиња-скитници во Скопје. Вчера жртви беа двајца скопјани кои во одделни случаи беа искасани на плоштадот „Македонија“ и на кејот на Вардар. Во...