На 18.05.2024 во 22.30 часот во СВР Скопје, Д.С.Н.(45) од Скопје пријавила дека на 16.05.2024 околу 09.30 часот пред основно училиште на подрачјето на општина Аеродром во Скопје нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неговата соученичка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.