Ознака: малолетно девојче
Балкан 12.01.21 | 10:50

Тој е баш фино момче, се сакаат: Мајка на 12-годишно девојче „се чуди“ зошто на 22-годишник му се суди за силување на ќерка ѝ

Не ја силував, ние сме во сериозна врска, иако е девојче. Вака на сослушувањето пред српското обвинителство се правдал 22-годишниот M.M., градежен работник од ненаведено...

Црна хроника 21.11.20 | 16:53

Кумановец силувал малолетно девојче

На 20.11.2020 во 20.00 часот во СВР Куманово, 35-годишна жителка на Куманово пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од Б.Н. од Куманово, со кого од претходно...

Калеидоскоп 20.11.20 | 17:14

13-годишно девојче присилено да се омажи за 48-годишен маж: Свадбена церемонија на Филипините го згрози светот

Договорен брака на Филипините, во кој 13-годишно девојче било присилено да се венча за 48-годишен маж го привлече вниманието на целиот свет со „одвратна“ свадбена церемонија. Венчавката...

Црна хроника 13.05.20 | 16:50

Девојчето во полиција го препознало својот силувач

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Б.М. (20) од Делчево, поради тоа што во текот на октомври и ноември 2019 година...

Балкан 28.02.20 | 09:58

Се породи 13-годишно девојче, тврди дека чичко ѝ ја силувал

Во текот на вчерашниот ден е уапсен 41-годишниот Саша У. од Крушевац, Србија, за кого постои сомнение дека ја силувал својата внука стара 13-години, која вчера се породи...

Црна хроника 27.02.20 | 11:11

Кривична пријава за силување на малолетно девојче во Гевгелија

Полицијата од Гевгелија поднесе кривична пријава против А.В. (23) од Гевгелија поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „силување”. Судијата на...