Во Полициска станица Велес синоќа во 22 часот 19 годишниот А.Ѓ. од Велес пријавил дека додека бил со неговиот малолетен брат во Младинскиот парк во Велес, по кратка расправија биле физички нападнати од повеќе малолетници, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Билјана Ѓаковска.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.