На 02.08.2023 во 22.20 часот во СВР Скопје, 23-годишна девојка пријавила дека околу 21.40 часот била физички нападната од нејзиното поранешно момче А.А. (37) од Скопје. 

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.