Ознака: љубомора
Астро 29.10.20 | 14:10

Oвие хороскопски знаци „пукаат“ од љубомора, иако тоа нема никогаш да го признаат

Љубомората е непријатно чувство познато како чест придружник на љубовта, и тоа произлегува токму од стравот да не се изгубат блиските. И додека малите дози на љубомора...

Естрада 14.10.20 | 15:21

Снаата на Лепа Брена за бракот: Не ми пречи мојот Филип да има уште пет жени, ако така му е убаво

Српската пејачка Александра Пријовиќ, изјави дека воопшто не е љубоморна и во ниту еден момент не му го проверува телефонот на својот сопруг, Филип Живојиновиќ. Александра,...

Естрада 09.08.20 | 19:33

Свршеницата на Асланбеј кршела и вриштела низ хотел, сè поради Јелена Карлеуша

Без да знае, Јелена Карлеуша предизвикала вистински хаос во луксузниот ресорт каде беше сместена за време на одморот со ќерките Атина и Ника во Анталија. Како што пишуваат...

Црна хроника 23.10.19 | 17:25

Лут што му раскинала: Скопјанец од љубомора ѝ ја дупнал гумата од возилото на поранешната девојка

В.М. (21) од Скопје денеска во 03.25 часот во СВР Скопје пријавила дека пред продажен објект на ул.„Мајка Тереза“ била физички нападната од З.П. (21) од Скопје, со кого порано...

Астро 14.01.19 | 23:55

Љубомората им е второ име

Мислевте дека Шкорпиите се љубоморни, но за овие четири знака се мали мачиња. Овен Тој не сака затворени и мистериозни луѓе, тоа му предизвикува чуство на несигурност...

Балкан 18.12.18 | 14:54

Албанец си ја искасапил сопругата на улица во Виена – мотивот љубомора

67-годишниот Брахим Е., Албанец од Косово кој на 20 мај ја искасапи сопругата Драгица, по потекло од Србија, осуден е на доживотна затворска казна. Брахим Е. на сослушувањето...