На 02.06.2022 во 16.57 часот во Полициската станица Аеродром, М.К.(43) од Скопје пријавил дека на работно место во угостителски објект на бул.„Јане Сандански“ бил физички нападнат од неговиот колега Н.В.(41) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.