Ознака: колеги
Музика 01.01.21 | 21:11

И таму ќе бидеш сјајна ѕвезда…колегите и пријателите се простуваат од Џорлев

Колегите и пријателите на социјалните мрежи се простуваат од Зоран Џорлев. Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ напиша: Годинава и не почна така добро… Ни замина Зоран...

Македонија 16.09.20 | 11:05

Милошоски: Наместо како спикер, Џафери се однесува како министер кој ги штити колегите

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски преку Фејсбук го обвини претседателот на Собранието, Талат Џафери дека ги штити министрите од пратенички прашања. „Талат...

Вести 26.06.20 | 19:12

Им дошол сред снимање, не кажал дека има симптоми: Колегите музичари разочарани од Спасен

Колегите на фолк-пејачот Спасен Сиљаноски од Кичево, кој е позитивен на ковид-19 се во изолација. За „Фокус” раскажуваат дека во неделата без да им каже дека поради симптоми...

Црна хроника 03.05.19 | 16:43

Тепачка меѓу колеги на Клиники

Вчера во СВР Скопје В.Л.(30) од Битола пријавил дека истиот ден околу 10.50 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од негов колега Б.Ш.(42) од село...

Кариера 29.03.19 | 09:31

Им ставал ЛСД на колегите во кафето, за да не му шират негативна енергија

Тинејџер од американската сојузна држава Мисури е фатен како ставал ЛСД во пијалакот на колегите од работа, а во своја одбрана, тој изјави дека тоа го правел оти неговите...

Црна хроника 14.02.19 | 15:28

Скопјанец синоќа нападнат од свој колега на работно место

Ноќеска околу 02 часот по полноќ, З.Т. (56) од Скопје пријавил дека вчера околу 23 часот, во фирма на улица “Перо Наков“ во Скопје, по претходна расправија, физички бил нападнат...

Калеидоскоп 03.01.19 | 08:35

Немал пари за кола, па колегите го изненадиле со „пунто“

Работниците од фирмата Турија од Бихаќ направиле необичен гест со тоа што на својот колега Сеад Хоџиќ за новогодишните празници му купиле автомобил ФИАТ Пунто. Мухамед...