Тепачка меѓу осум лица била регистрирана минатата ноќ пред угостителски објект.

Денеска (11.01.2023) во СВР Скопје било пријавено дека околу 03.50 часот пред угостителски објект на бул.„Св.Климент Охридски“ во Скопје, четири лица физички го нападнале И.Т.(35) од Скопје, Д.Ј.(30), од Тетово, Н.Д.(28) од тетовско, Т.М.(27) од Струга, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.