Од Казнено-поправна установа Затвор Скопје утринава во 3:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 2:30 часот во затворот настанала физичка пресметка помеѓу неколку осуденици.

Со повреди се здобил еден осуденик, кој бил пренесен во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување лекарска помош, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.