Вчера во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека кај место викано „Теферич“ во Скопје, од полициски службеници при МВР било пронајдено тело на починато машко лице.

Увид на местото извршиле екипа на СВР Скопје и јавен обвинител, по чија наредба телото било дадено на обдукција.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.