Денеска во 7 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен починат 66-годишниот гостиварец Џ.Р.

Според пријавеното, непосредно пред тоа, без видливи траги на насилство, тој бил пронајден паднат на улица „Илинденска“ во Гостивар.

По наредба на јавен обвинител ќе се врши обдукција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.