Деветнаесетгодишна девојка од Скопје била нападната и ограбена од двајца насилници во центарот на Скопје.

Во Полициска станица Центар, Г.У. (19) од Скопје вчера пријавила дека во период од 02:40 до 03:00 часот во близина на угостителски објект на подрачје на Центар таа и нејзиниот познаник М.Г. биле физички нападнати од две лица кои и одзеле ранец со лични документи и предмети – информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.