На 05.06.2022 во 17.30 часот во Полициска станица Гази Баба, 72-годишна жена од Скопје пријавила дека на подрачјето на Гази Баба била физички нападната од нејзиниот поранешен сопруг И.Г.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.