Во спроведена акциска контрола на територијата на градот Скопје во текот на вчерашниот ден биле изречени 172 мерки, информираат од МВР.

– Од 172 мерки, за брзо возење биле изречени 14 санкции, 19 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за поминување на затворен сигнал – црвено светло, пет санкции за користење мобилен телефон при возење, две мерки за управување под дејство на алкохол, соопштуваат од полицијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.