Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Малатија на длабочина од осум километри.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

Извор: МИАRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.