Расправиите во сообраќајот не се невообичаени.

Најчесто престанува на мрморење на сопствената брада, коментари како „Кој ти дал возачка“ и слично…

Но, некои се подготвени на вистинска пресметка со оружјето доколку нешто не им се допаѓа.

На Инстаграм страната на 192 РС е објавено видео, наводно направено во Белград, на булеварот Краља Александра, со опис „Таксист му се заканува на возачот на Порше со секира“.

24sata

На видеото се гледа како маж стои до Поршето и му ’објаснува’ нешто на возачот внатре, додека во десната рака држи секира.

– Што ќе правиме сега – вели во еден момент наводниот таксист додека нервозно ја стиска секирата во раката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Видеото завршува таму, а се чини дека сепак не дошло до пожестока тепачка.

– Па што ќе му е секира, таксист е, не е дрвосечач? – е еден од коментарите кои собраа најмногу ’лајкови’ со објавувањето.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.