Ознака: секира
Црна хроника 14.09.20 | 10:22

Со секира нападнато бездомно куче во Карпош

На само дваесети метри од полицискта станица Карпош, сцена како од хорор филм. Среде бел ден Карпошани ги вознемирил гласен крик од маалското куче  кое една деценија...

Црна хроника 12.09.20 | 18:08

Одреден притвор за гостиварецот кој со секира ја уби сопругата

Единствениот осомничен за суровото убиство на жена пред два дена, попладнево е спроведен во затворот КПУ Скопје во Шутка. На Бајрам И. (67) од Гостивар, судија на претходна...

Црна хроника 11.09.20 | 18:21

Уапсен мажот кој со секира ја уби сопругата во Гостивар

По речиси два дена бегство, полициски службеници од ОВР Гостивар го обезбедија и приведоа Б. И (67) осомничен за убиството. Според полициски извори, тој бил фатен во близина...

Црна хроника 10.09.20 | 21:05

Ова е гостиварецот кој со секира си ја уби сопругата во спалната соба

Монструмот кој со секира ја заклал сопругата во спалната соба е 65-годишниот Бајрам Ислами, од гостиварското село Страјане, пишува порталот „Pa Cenzurë“. Утринава нешто...

Вести 10.09.20 | 15:57

Грозоморно убиство: Маж со секира ја заклал сопругата во спалната соба

Маж со секира си ја заклал сопругата. Како што информира МВР, утрово во 6:50 часот 33 годишен маж пријавил дека во спалната од семејната куќа ја пронашол мртва својата 60...

Црна хроника 10.09.20 | 12:05

Соседите вознемирени: Еве како ги опишаа жртвата и сопругот убиец од Гостивар

Шеесетгодишната гостиварка Џ.И. утрово е најдена мртва во семејниот дом со повеќе рани од остар предмет. Осомничен е сопругот, 67-годишниот Б.И. по кој полицијата трага. Настанот...

Црна хроника 10.09.20 | 09:55

Гостиварец утрово со секира и нож ја убил сопругата

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, во координација со екипа на крим техника од Министерството за внатрешни работи, изврши увид на местото...

Црна хроника 08.05.20 | 12:36

Со секира и нож нападнати татко и син

Гостиварец завршил во полициска станица откако бил пријавен дека синоќа физички нападнал татко и син. Во пресметката, пријавениот се заканувал со нож и секира. Според...

Црна хроника 31.03.20 | 23:08

Скопјанец извадил секира на семафор, сакал да нападне момчиња на мотор

Вчера попладне во СВР Скопје, Б.Л.(27) од Скопје пријавил дека околу 17.15 часот, додека бил заедно со Т.К.(18) од Скопје и управувал мотор на ул.„Востаничка“, биле нападати...

Црна хроника 02.02.20 | 19:16

Пијан ја нападнал сопругата, па со секира тргнал по синот синот

Тетовецот Љ.Б.(59) вчера на ул.„Црнотравска“  бил уапсен од полициски сужбеници од СВР Тетово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „загрозување...

Црна хроника 26.01.20 | 16:37

Прилепчанец со секира кршел автомобил и предизвикал судар и тепачка

Вчера во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп бил лишен од слобода Е.М.(23) од Прилеп постапувајќи по претходна пријава на Е.А.(19) од Прилеп, кој пријавил...

Црна хроника 04.12.19 | 22:28

Приведен убиецот кој со секира искасапи две кучиња во Аеродром

17 годишен Г.С. е приведен вечерва, откако полицијата го идентификувала од снимките на околните камери на кои се гледало како тој ги убива кучињата Гоца и Макс од населбата...

Црна хроника 11.11.19 | 09:05

Со секира влегол на Ургентен во Тетово

По социјалните мрежи се шири снимка од непознат маж кој се шета низ Ургентниот центар на тетовската болница со секира. со С Е К И Р И им се шетаат низ ургентниот во Тетово,...

Црна хроника 24.09.19 | 19:20

Штипјанец со секира го нападнал таткото, старецот завршил на клиника, синот во лудница

На 23.09.2019 околу 10.50 часот во СВР Штип било пријавено дека А.М.(52), кој бил со нарушено психичко здравје, во својот дом на ул.„Плачковички одреди”, со секира го нападнал...

Скопје 15.09.19 | 18:56

Со секира убиени две кучиња во Аеродром

Ужасна слика на искасапени кучиња ги пречекала рано утрово жителите на една од станбените згради во скопски Аеродром на булеварот АВНОЈ каде ноќеска со секира биле...

Балкан 26.08.19 | 09:49

Трагедија во Сараево: 15 годишно момче со секира убило тинејџер

Момче на 15 годишна возраст, по кавга и физичка пресметка, со секира убило 17 годишен тинејџер во Сараево. Убиството се случило во населбата Сарај Поле синиќа околу 19 часот....

Црна хроника 04.07.19 | 10:59

Со секира влегол во кафе-бар во Струмица и почнал да крши

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 47-годишниот Ѓ.Е. од Струмица поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело насилство, информираат од струмичката...

Црна хроника 15.05.19 | 18:13

Инцидент кај Катлановска Бања: Со секира му го удрил моторот, кога се вратиле ги чекал со нож

Вчера попладне во СВР Скопје, Ф.С. (17) од село Катланово пријавил дека во атар на село Катланово, кај „Катлановска Бања“, непознато лице се обидело да го нападне со секира. Според...

Црна хроника 02.05.19 | 15:48

Скопјанка со секира го убила сопругот

Четириесет и петгодишнот П.И. од с.Драчевица, скопско, вчера во СВР Скопје пријавил дека го пронашол неговиот братучед С.И.(54) усмртен со удари од секира. Според пријавеното,...

Црна хроника 02.02.19 | 16:35

Со секира им ги скршил вратата и прозорците, па нападнал двајца браќа со нож

Во вторникот вечер, во Полициската станица Прилеп било пријавено дека пред продавница во населба Три Багреми, по претходна расправија помеѓу браќата Ф.А. и Ф.А. (34) од...