Припадниците на српското Министерство за внатрешни работи синоќа во стан на Баново брдо во Белград ги пронашле безживотните тела на полицаецот Д.Ј.(42) и неговиот деветгодишен син.

Како што пренесува nova.rs, во соопштението на МВР на Србија, се наведува дека покрај безживотните тела било пронајдено проштално писмо.

Полицијата се сомнева дека се работи за убиство и самоубиство. МВР на Србија продолжува да работи на утврдување на сите околности и факти за овој трагичен настан.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.