Ознака: полицаец
Црна хроника 30.09.21 | 13:03

Убиениот полицаец од Велес двапати бил осуден условно, прегазил шестмина тинејџери и ја давел балдазата

Убиениот велешанец Александар Ристовски, иако вработен како полицаец во СВР Велес, не бил почитувач на законот, јавува дописникот на „Сакам да кажам“.  Ристовски, кој...

Црна хроника 29.09.21 | 13:01

Пред некој ден купија санитарија, следниот ден беше во дворот искршена – соседите сведочат дека убиениот полицаец ја малтретирал девојката

Дваесет и тригодишната велешанка која вчера со нож во срце го усмрти невенчаниот сопруг во Велес е приведена под сомнение за убиство. Како што соопшти МВР, утрово во...

Црна хроника 29.09.21 | 12:05

Уапсена 23-годишната велешанка што со нож во срце го уби невенчаниот сопруг

Велешанката која се сомничи дека со нож го усмртила невенчаниот сопруг доцна синоќа, е уапсена само неколку часа по убиството. Како што соопшти МВР, утрово во 05:00 часот...

Црна хроника 13.09.21 | 13:30

25-годишен полицаец со прегази пешак, мажот хоспитализиран со тешки повреди

Пешак од Велес е тешко повреден откако во него удрило патничко возило „Шкода јети“, сопственост на МВР, управувано од полициски службеник. Како што соопшти МВР, несреќата...

Здравје 01.09.21 | 20:23

Потресна исповед на тетовка која отишла да го вакцинира детето: „Ќе те пукам!“ ми се закани полицаец на вакцинален пункт 4

Душица Јаневска од Тетово во Фејсбук групата „Ковид-19 Искуства и совети“ сподели лична случка каде, како што вели, вчера полициски службеник и рекол дека ќе пука во...

Балкан 06.04.21 | 09:28

Полицаецот со досие Богдановиќ третипат мета – во првата експлозија ја изгубил ногата, овојпат приведен „бомбашот“

Припадници на новосадската полиција трагаат по маж за кој се верува дека поставил, а потоа отстранил експлозивна направа во зградата во која живее поранешниот полицаец...

Црна хроника 25.03.21 | 14:03

Кумановец со „пасат“ удрил во полициски службеник

Кумановската полиција приведе 45 годишен возач кој со автомобил удрил во полициски службеник, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера во СВР Куманово бил приведен М.С.(45)...

Црна хроника 02.03.21 | 15:30

Косовци пукале кон полицискиот службеник во Ѓорче

Пронајдени се двајцата мажи за кои постои сомнение дека вчера во Ѓорче Петров пукале кон полициски службеник и го раниле. Како што соопшти МВР, околу 16.40 часот во СВР...

Црна хроника 02.03.21 | 09:03

По филмска бркотница уапсени двајца за пукањето врз полицаецот во Ѓорче

Доцна вчеравечер на Качанички пат полицијата уапси две лица осомничени за пукањето врз полицискиот инспектор што се случи попладнето во скопската населба Ѓорче Петров. На...

Црна хроника 01.03.21 | 17:59

Повредениот полицаец е син на поранешен верски лидер во Македонија?

Во скопската општина Ѓорче Петров попладнево се случи вооружен инцидент. Имено, денес пукано е во полициски службеник. Како што неофицијално дознава Курир, ранетото...

Црна хроника 01.03.21 | 17:55

Ранетиот полицаец пренесен во болница: Детали за пукањето во Ѓорче Петров

Околу 16:40 часот пријавено е дека во Скопје,на кружниот тек во н.Ѓорче Петров кај црквата Св.Петар и Павле, лице од возило „Голф“, пукало кон возило “мерцедес”, во кое...

Црна хроника 01.03.21 | 17:33

Пукање во Ѓорче Петров, мета полициски службеник

Во скопската населба Ѓорче Петров попладнево се случи вооружен инцидент при што е пукано кон полициски службеник. Настанот се случил на улицата „4-ти јули“ кај слаткарницата...

Црна хроника 19.02.21 | 12:13

Приведен возачот кој удри во полициаец кој обезбедуваше судир

Возачот кој вчера удри во полициски службеник кој обезбедуваше претходно случена сообраќајка кај „Канал 5“ телевизија е приведен. Како што соопштува МВР, вчера околу...

Свет 14.01.21 | 12:19

Полицаец херој во Капитол: Афроамериканец сам и се спротивстави на толпата и спречи сериозна трагедија

Видео снимено за време на упадот на поддржувачите на Трамп во Конгресот покажува како полицаец со афроамериканско потекло спречи избивање на многу поголем конфликт...

Македонија 29.12.20 | 08:49

Арачиновец на полицаец: Да све разбирам, ама не сакам да зборам македонски!

Интересна ситуација објавил на Фејсбук граѓанин од Арачиново (ја пренесуваат повеќе други граѓани) кој додека разговара со полицаец на плоштадот Македонија во Скопје...

Црна хроника 18.12.20 | 11:11

Го лажеле дека Интерпол го бара за продажба на ковид-тестови: Полицаец и вработен во АНБ уценувале кумановец

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично...

Црна хроника 10.12.20 | 09:46

Полицаец не платил царина за увезен автомобил па го возел со фалц таблички: Доби кривична пријава и дисциплинска

Полицаец добил кривична пријава и против него е отворена дисциплинска постапка, затоа што увезол автомобил од сранство, по што не го регистрирал туку го возиел со фалсификувани...

Црна хроника 07.11.20 | 18:29

Удрил во полицаец кој регулирал сообраќај на патот Радовиш-Штип

Вчера попладне на магистралниот пат Радовиш-Штип, патничко возило „пежо“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Л.С.(50) од Скопје удрило во полициски службеник...

Црна хроника 28.10.20 | 21:33

Приведен полицаец: Земал 2.000 евра за да сопре наводна истрага

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за економски криминал и корупција денеска околу 18 часот во Куманово го лишија од слобода полицискиот...

Твитови 17.10.20 | 10:11

„Шо е бе, шо ми можеш“ општество – полицаец во маркет без маска

Не е прашање дали треба да се носат маски или не, не е ни прашање каде се казнува, каде не. Ова е прашање на „шо е бе, шо ми можеш“ општество и неговиот ќорсокак потенцијал. *Тинекс,...