Ознака: полицаец
Црна хроника 07.11.20 | 18:29

Удрил во полицаец кој регулирал сообраќај на патот Радовиш-Штип

Вчера попладне на магистралниот пат Радовиш-Штип, патничко возило „пежо“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Л.С.(50) од Скопје удрило во полициски службеник...

Црна хроника 28.10.20 | 21:33

Приведен полицаец: Земал 2.000 евра за да сопре наводна истрага

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за економски криминал и корупција денеска околу 18 часот во Куманово го лишија од слобода полицискиот...

Твитови 17.10.20 | 10:11

„Шо е бе, шо ми можеш“ општество – полицаец во маркет без маска

Не е прашање дали треба да се носат маски или не, не е ни прашање каде се казнува, каде не. Ова е прашање на „шо е бе, шо ми можеш“ општество и неговиот ќорсокак потенцијал. *Тинекс,...

Македонија 15.10.20 | 12:57

Затворски полицаец од штипскиот затвор е позитивен на Ковид-19

Затворски полицаец од затворот во Штип, кој девет дена не бил на работа, е заразен со Ковид-19. Како што информира директорот на Затвор-Штип, Мики Тодоров, со овој случај,...

Балкан 12.10.20 | 11:35

Панично бегале од зградата на владата: Напаѓачот пришол од кај црквата, извадил калашњиков и почнал да пука

Во Загреб пред зградата на хрватската Влада утрово тешко е повреден полицаец од огнено оружје, а хрватските медиуми објавија дека напаѓачот се самоубил. Полициските...

Црна хроника 06.09.20 | 20:22

Во сообраќајка во Струга повредени двајца возачи и полицаец

На 05.09.2020 во 12:10 часот било пријавено дека на ул.„Маркс и Енгелс“ во Струга се  случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со  струшки...

Црна хроника 26.08.20 | 13:13

Деветнаесет годишник нападнал полицаец додека го апсел за разбојништво

Синоќа во 00:30 часот на ул.„Кеј на револуцијата“ во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода 19-годишниот Џ.Џ. од Кочани поради...

Црна хроника 16.08.20 | 17:45

Полицаец нападнат со нож од две лица што ограбувале црква

Полицаец во село Крани, Ресенско, забележал паркирано возило во близина на црквата „Света Богородица“, во центарот на селото, а малку подоцна забележал две лица како...

Црна хроника 02.08.20 | 11:43

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во...

Црна хроника 19.07.20 | 17:40

Уапсен полицаец – пукал пред кафеана со службениот пиштол

Полицаец од Крива Паланка синоќа бил уапсен бидејќи во близина на кафеана пукал во воздух со службениот пиштол. Во 01,10 часот во Полициска станица Крива Паланка било...

Црна хроника 05.07.20 | 16:10

Молотов коктел фрлен врз семејната куќа на командирот на прилепската полиција

Молотов коктел утрово околу 3 часот е фрлен врз семејната куќа на командирот на прилепската полиција Кирил Спиркоски на улица ,,Киро Крстески –Платникот’ .. На 05.07.2020...

Црна хроника 27.06.20 | 17:26

Кумановец прегазил полицаец, па избегал

Во Куманово, на бул.„Октомвриска револуција“, на 26.06.2020 околу 20:00 часот од страна на полициски службеници на возач на моторцикл му бил даден знак да застане, но тој не...

Црна хроника 25.06.20 | 13:01

Полицаец и тројца скопјани уапсени- во автомобилот имале дрога и пиштол

Тројца скопјани и еден полициски службеник кој не бил на должност, синоќа се задржани во полициска станица. По извршената контрола на автомобилот со кој се превезувале,...

Црна хроника 25.06.20 | 12:02

Кривична за полицаец од „Табановце“ кој пуштил малолетник без документи и ПСР тест

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР до ОЈО за ГОКК-Одделение за истражување и гонење кривични дела сторени од...

Црна хроника 25.06.20 | 10:56

Полицаец од Скопје уапсен во група дилери

Полициски службеник е меѓу групата приведени синоќа во 21,40 часот на ул.„Илинденска“ во Гостивар. Како што соопшти МВР, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Свет 18.06.20 | 09:18

Полицаецот кој го уби Афроамериканецот Рајшард Брукс се соочува со смртна казна

Јавен обвинител од Џорџија синоќа поднесе обвинение за убиство против отпуштениот полициски службеник кој го уби Афроамериканецот Рајшард Брукс. Смртта на 27-годишниот...

Црна хроника 16.06.20 | 15:22

Полицаец по грешка се застрела во својот дом

Полициски службеник од Полициската станица Ѓорче Петров е повреден, откако додека го проверувал службениот пиштол испукал еден куршум при што се повредил во пределот...

Црна хроника 12.06.20 | 18:42

Приведен маж, со панцир и пиштол в кафана седел во друштво со полицаец

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека денеска на ул. „М.А.Ченто“, на патот кон село Арачиново Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена...

Црна хроника 12.06.20 | 14:58

Кривична за полицаец: Предупредил скопјанец дека полицијата го бара со потерница

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција...

Црна хроника 12.06.20 | 12:00

Кривична за полицаец кој му помогнал на лице со потерница да побегне

МВР кривично ќе го гони полицискиот службеник Е.К вработен во Единицата за интервентна полиција бидејќи во април му помогнал на лице кое се барало со потерница да побегне...