Наследникот на Земунскиот клан Лука Бојовиќ се врати во Србија. Тој беше во затвор во Шпанија за шверц на дрога.

Беше осуден на 12, а одлежа осум и шпанските власти решија да го вратат во Србија каде е слободен граѓанин бидејќи во родната земја не е осуден за ниту едно дело.

foto kurir.rs

Тој со големо обезбедување пристигна на аеродромот во Белград. По излегувањето од авионот рече дека нема големи планови за иднината и дека ќе се посвети на семејството.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.