Во утринските часови на железничката станица во Чачак се случи трагедија, кога маж се разнесе со бомба. Тој починал на лице место.

Според неофицијални информации, мажот седел на клупа по што активирал експлозивна направа и се разнел.

На лице место се голем број полициски службеници кои вршат увид. Нема други повредени лица.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.