Ознака: маж
Свет 19.04.24 | 20:47

Маж се самозапали пред судот во Менхетен, каде е во тек судењето на Трамп

Маж се самозапали пред кривичниот суд на Менхетен, каде што е во тек судењето на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, пишуваат американските медиуми. Според...

Здравје 05.04.24 | 18:32

Маж починал во амбулатно возило кое го управувал пијан словенечки лекар

Австриските медиуми јавуваат за скандалозен случај при транспорт на пациент со амбулантно возило од Хрватска во Минхен. Како што пишува австриски „Heute“, повикувајќи...

Црна хроника 24.03.24 | 18:21

Кај Арачиново маж погоден со куршум во главата

Маж од село Брест на пат за Арачиново застанал кај една чешма и паднал. Бил погоден од куршум во главата. Во СВР Скопје, вчера во 18.52 часот, од Градската општа болница ‘Св.Наум...

Црна хроника 08.03.24 | 12:03

Човекот кој застрела жена кај Прешево и се самоуби е 52-годишен Албанец од Тетово, жената е од Врњачка Бања и е на интензивна нега

Мажот кој синоќа околу 21 часот на наплатата рампа кај Прешево, Србија, застрела жена и потоа се самоуби, е 52-годишен Албанец од Тетово. Жената е од Србија, од Врњачка Бања,...

Црна хроника 08.03.24 | 08:54

Трагедија на патарина: Албанец од Македонија пукал во жена му па се самоубил

Во тешката состојба е 38 годишната жена која вчера беше застрелана на патарина пред Прешево. Во неа пукал 52 годишен македонски државјанин од албанска националност. Македонскиот...

Црна хроника 06.03.24 | 20:30

Маж пријавил дека го нападнала неговата партнерка

Маж пријавил дека го нападнала партнерката, но и жена пријавила дека ја нападнал и и се заканувал нејзиниот поранешен партнер. Мажот го пријавил случајот во СВР Скопје,...

Балкан 16.02.24 | 11:42

Македонски државјанин пронајден мртов во мотел во Косово

Шеесет и едногодишен маж, македонски државјанин, вчера бил пронајден мртов во мотел во Косово, јави дописникот на МИА од Приштина. Телото на мажот, како што соопшти тамошната...

Калеидоскоп 02.02.24 | 09:18

Кина погуби маж и жена затоа што ги фрлиле децата од 15. кат

Кина погуби маж и жена затоа што ги фрлиле неговите мали деца од прозорец на стан на 15-ти кат, тврдејќи дека се работи за ненамерен пад. Децата биле од првиот брак и имале...

Црна хроника 17.01.24 | 09:17

Поради коментар на Фејсбук 55-годишен маж доби кривична пријава

Пријавениот постирал коментар со кој промовирал или поттикнувал омраза и насилство. СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.М.(55) од Прилеп, поради постоење основи...

Црна хроника 15.01.24 | 15:42

42-годишен маж пронајден починат во паркoт во Прилеп

Во раните утрински часови, во паркот наспроти плоштадот „Методија Андонов Ченто“ во Прилеп, 42 годишен прилепчанец бил пронајден мртов. Во соопштението на СВР Битола...

Црна хроника 30.12.23 | 18:25

Жена претепала 42-годишен маж во казино во Скопје

Денеска (30.12.2023) во 01.25 часот во СВР Скопје С.У.(42) од Скопје пријавил дека во казино на подрачјето на Центар, каде извршувал работни задачи како обезбедување, физички бил...

Калеидоскоп 13.12.23 | 22:53

34-годишен Србин чувал маж и девојка како робови и им ја земал социјалната помош

34-годишен маж од Србија е обвинет дека од втората половина на 2021 година до 17 ноември 2022 година во Николинци како робови држел 52-годишен маж и 25-годишна девојка и им ја...

Црна хроника 14.11.23 | 19:22

Маж од Пробиштип си ја силувал сопругата

МВР извести дека привела маж од Пробиштип, кој си ја силувал сопругата. На 13.11.2023 во Пробиштип, полициски службеници од ОВР Пробиштип лишиле од слобода 47-годишен маж од...

Балкан 02.11.23 | 10:10

Маж се разнесе со бомба на железничката станица во Чачак

Во утринските часови на железничката станица во Чачак се случи трагедија, кога маж се разнесе со бомба. Тој починал на лице место. Според неофицијални информации, мажот...

Балкан 11.08.23 | 13:03

Бодибилдер во живо на Инстаграм го пренесувал убиството на сопругата: Ладнокрвно испукал куршум во нејзиното чело

Корисник на социјалната мрежа Инстаграм утринава објави вознемирувачко видео на кое, како што тврди, ја убива сопругата. Од полицијата велат дека во тој град имало пукање...

Црна хроника 23.06.23 | 15:05

70-годишен маж под истрага: Силувал 11 годишно девојче

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело...

Свет 18.05.23 | 21:15

Две години била убедена дека има секс со маж: Сега сфаќам оти не ми дозволуваше да го допрам таму долу…

Жена две години ја мамела својата партнерка дека е маж. Ваков бизарен случај беше претставен пред судот во Кембриџ во вторникот. Како што пренесува британски „Телеграф“,...

Црна хроника 16.05.23 | 17:27

Маж нападнат пред здравствена установа во Ѓорче Петров

На 15.05.2023 во 10.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Г.Б.(45) од Скопје пријавил дека околу 06.00 часот пред здравствена установа на подрачје на Ѓорче Петров, по претходно...

Црна хроника 21.04.23 | 21:07

Маж во Катланово си го скршил вратот при пад во шахта

Маж на возраст од 68 години почина утринава откако си го скршил вратот при пад во необележана ископана шахта за одвод, информираа од МВР. „На 21.04.2013 год. околу 10 часот во...

Калеидоскоп 10.04.23 | 09:41

Со часови ја држел жената во заробеништво под закана дека ќе активира бомба

Заложничката криза во која маж со часови држеше жена во заробеништво во стан во местото Кнежево денеска во раните утрински часови заврши без жртви, информира полицијата,...