Ознака: чачак
Балкан 03.09.22 | 21:28

Oвој град Тито секогаш го избегнувал и никогаш не го посетил

Јосип Броз Тито за време на неговото 35-годишно владеење во Југославија избегнал само еден град на целата територија на СФРЈ – а тоа беше Чачак Седум пати бил покрај...

Балкан 14.08.22 | 22:26

Хорор во Чачак: Во шумата до градските гробишта пронајдено изгорено тело на маж

Во шумата до градските гробишта во Чачак пронајдено е изгорено тело на маж. Телото го пронашол човек кој го шетал своето куче, а според неофицијални информации се работи...

Балкан 04.04.22 | 18:37

Јосип Броз Тито патуваше секаде во светот, но секогаш го избегнувал овој град во централна Србија

Доживотниот претседател на Југославија, Јосип Броз Тито, остана познат во историјата по своите светски турнеи, обиколките на земјите од другата страна на светот и патувањата...

Балкан 19.06.21 | 23:27

Наредена евакуација по нова експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак

Во силна експлозија во кругот на фабриката „Слобода“ – Чачак што се случила петнаесетина минути пред 20 часот, се повредени најмалку двајца работници. Во моментот...

Балкан 07.06.21 | 09:43

Продолжува драмата во Чачак – ноќеска уште една силна експлозија

Работниците на компанијата „Слобода“, кои беа повикани утрово да дојдат на своите работни места, полицијата повторно ги спречи да влезат во фабриката. Нова експлозија...

Балкан 04.06.21 | 09:02

Експлозија и пожар во фабрика за оружје во Србија

Серија силни силни експлозии ги разбудија жителите на Чачак во Србија, синоќа околу 1.30 часот. Како што објави „Б92“, експлодирал магацин за топовски гранати во Придворица. Спортед...

Балкан 01.09.20 | 23:42

Клупи на бина и час на отворено: Почна учебната година во Србија

За учениците во основните и средните училишта во Србија, денеска почна нова учебна година, која се организира под посебни услови поради епидемиолошката состојба, со...

Балкан 08.03.20 | 23:00

Танц од Чачак ги развесели гледачите на утринска програма

Додека репортерката на РТС во рамките на утринската програма информираше од Чачак, зад нејзиниот грб случаен минувач одигра танц од Чачак и ги развесели гледачите. 

Калеидоскоп 08.03.20 | 14:26

Репортерката се јавила во живо од Чачак, а потоа овој маж направил шоу!

Со утринскиот извештај за состојбата на патиштата кое во живо е емитувано од Чачак, гледачите ги насмеал еден случаен минувач. Маж кој  одел по улицата видел дека има...

Калеидоскоп 07.03.19 | 20:38

Го обиколил целиот свет, но во овој град во СФРЈ Тито не сакал да стапне

Доживотниот претседател на Југославија, Јосип Броз Тито, во историјата остана познат по своите светски турнеи, посети на земјите од целиот свет и патувањата кои траеле...