Мајката на убиениот 29-годишен навивач на АЕК доживеа инфаркт, пренесува грчки „Њузбомб“.

Срцето на мајката на 29-годишниот Михалис не издржа, кога ја слушна трагичната вест, пишува порталот.

Во моментот кога и ја соопштиле тажната вест, таа загубила свест и паднала, по што веднаш е хоспитализирана.

Пред болницата има силни полициски сили кои ја обезбедуваат зградата, бидејќи во неа се згрижени и повредените навивачи на Динамо Загреб.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.