Ознака: аек
Фудбал 30.05.24 | 12:48

Тетоважата го оддала: Навивач на АЕК извадил нож пред фановите на Олимпиакос

Голема драма се одвиваше пред почетокот на финалниот натпревар од Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиорентина во Атина. Фудбалерите на Олимпијакос ја освоија...

Македонија 30.12.23 | 08:48

До АЕК годинава 386 барања за решавање спор, најмногу за високи сметки, квалитет на говор, интернет..

До Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) во текот на  годинава доставени се 386 барања за решавање спор за услуги што е на исто ниво како и минатата година. Претплатниците...

Фудбал 15.12.23 | 14:58

Околу 150 уапсени по судири меѓу навивачи на Ајакс и АЕК

Околу 150 навивачи на холандски Ајакс и грчки АЕК се упасени во Амстердам поради уништување на инвентарот во градското метро пред натпреварот одигран изминатата вечер...

Фудбал 08.12.23 | 11:54

Дваесет навивачи на Динамо Загреб ќе си одат дома: Укинат им е притворот во Атина и ќе бидат ослободени

По доставените барања за пуштање од притвор, 20 хрватски навивачи на Динамо Загреб ќе бидат ослободени, откако беа притворени за убиството на навивачот на АЕК на почетокот...

Фудбал 20.08.23 | 13:11

Навивачот на АЕК не го убиле Хрвати туку хулигани на грчкиот тим

На твитер страница Hooligans.cz. се појави видео на кое е обележано движењето на навивачот на Аек Михалис кој беше убиен на 7 август. Досега се мислеше дека го убиле хрватски...

Фудбал 20.08.23 | 09:37

АЕК постигна два гола против Динамо Загреб во судиското надополнување и се пласира во плејофот за Лигата на шампионите

АЕК синоќа на домашен терен одигра нерешено со Динамо Загреб во реваншот од полуфиналето од квалификациите за Лигата на шампионите – 2:2. Хрватскиот тим беше во водство...

Балкан 17.08.23 | 17:11

Објавена вознемирувачка снимка од последните моменти на убиениот грчки навивач: Влетал крвав во продавница и починал

Грчкиот портал Прототема објави шокантни видео снимки од последните моменти на животот на убиениот навивач на АЕК, Михалис Катсоурис. Ντοκουμέντο από τη δικογραφία...

Македонија 13.08.23 | 10:18

Јетон Акику: Тоа што сум му зет на Невзат Бејта не ми помогна да станам директор на АЕК

Јетон Акику, директорот на Агенцијата за електронски комуникации, во денешноито интервју за РСЕ вели дека тоа што му е зет на поранешниот функционер на ДУИ, Невзат Бејта,...

Балкан 13.08.23 | 09:19

Во Атина на распит уште 35 навивачи

Трет ден на распит се фудбалските навивачи во Атина поради конфликтот во кој беше избоден навивач на грчки АЕК. Во изминатите два дена 70 од нив беа на распит и на сите...

Балкан 12.08.23 | 11:15

Сослушување за убиството во Атина: Случајно поминувавме, ножот го користам за работа

Од триесетте хулигани кои се појавија пред истражните судии во Атина за нередите во кои беше убиен навивачот на АЕК Михалис Кацурис, 12 се задржани во притвор. Покрај...

Балкан 12.08.23 | 10:35

Продолжува сослушувањето на уапсените за инцидентите во кои беше убиен навивачот на АЕК, 30 од нив веќе притворени

Со втората група од 30 уапсени навивачи денеска продолжува маратонскиот процес на сослушување на уапсените по инцидентите во понеделникот вечерта пред стадионот на...

Фудбал 10.08.23 | 16:28

Длабока рана на подлактицата од убод со нож е причина за смртта на 29-годишниот навивач на АЕК, покажа обдукцијата

Длабока рана на подлактицата од убод со нож е причина за смртта на 29-годишниот навивач на АЕК, покажа извештајот од форензиката. Раната ја добил во тепачката меѓу навивачите...

Фудбал 10.08.23 | 13:13

Има само 19 години: Ова е убиецот на грчкиот навивач

Навивачите на Динамо Загреб се однесени во обвинителството по убиството на навивач на АЕК. Лицата ги покриваа со маици, капи или очила за сонце… Хрватските хулигани,...

Балкан 10.08.23 | 10:19

Застрашувачка снимка на хрватскиот „одред на смртта“: 100 наоружани хулигани тргнуваат во крвав поход

Грчките медиуми објавија нова застрашувачка снимка на хрватските хулигани, која е направена непосредно пред почетокот на дивјачките нереди во кои е убиен 29 годишниот...

Фудбал 09.08.23 | 18:24

Вечерва во Атина се спрема нов хаос: Излезете сите, ќе ги бараме гадовите!

Се очекуваат нови немири во Атина по убиството на фанот на АЕК. Вечерва во главниот град на Грција играат Панатинаикос и Марсеј поради што се очекуваат нови проблеми....

Фудбал 09.08.23 | 17:56

Динамо: АЕК ја користи трагедијата за сопствена промоција

Фудбалскиот клуб Динамо од Загреб уште еднаш денеска ги осуди инцидентите во Атина предизвикани од своите навивачи што резултираа со убиство на еден навивач на домашниот...

Фудбал 08.08.23 | 21:00

Пресврт во истрагата: Хрватот не го убил навивачот на АЕК?

Голем пресврт во истрагата за убиството на 29-годишниот навивач на АЕК во Атина, објави хрватскиот весник „Вечерњи лист“. Првите наводи беа дека за убиството на 29-годишниот...

Фудбал 08.08.23 | 19:11

19-годишниот хрватски хулиган кој со нож уби грчки навивач е упасен на граница со Албанија, јавуваат медиумите

Како што јавуваат хрватските медиуми, повикувајќи се на грчки и албански медиуми, осомничениот, 19-годишниот хрватски хулиган, за убиството на навивач на АЕК во Атина...

Фудбал 08.08.23 | 18:31

Убиецот на навивачот на АЕК е меѓу 98 уапсени Хрвати кои се во притвор во Атина, тврди грчката полиција

Грчките медиуми пренесуваат дека обвинителите од Атина се сигурни дека убиецот на 29-годишниот Михалис Кацурис е меѓу 98 уапсени хрватски навивачи на Динамо Загреб кои...

Фудбал 08.08.23 | 17:28

Мајката на убиениот грчки навивач доживеа срцев удар

Грчкиот навивач на АЕК, 29-годишниот Михаил, вчера беше убиен со нож во Атина при пресметката со хулиганите на Динамо Загреб. Медиумите од нашиот јужен сосед пишуваат...