Ознака: навивач
Балкан 17.08.23 | 17:11

Објавена вознемирувачка снимка од последните моменти на убиениот грчки навивач: Влетал крвав во продавница и починал

Грчкиот портал Прототема објави шокантни видео снимки од последните моменти на животот на убиениот навивач на АЕК, Михалис Катсоурис. Ντοκουμέντο από τη δικογραφία...

Фудбал 10.08.23 | 16:28

Длабока рана на подлактицата од убод со нож е причина за смртта на 29-годишниот навивач на АЕК, покажа обдукцијата

Длабока рана на подлактицата од убод со нож е причина за смртта на 29-годишниот навивач на АЕК, покажа извештајот од форензиката. Раната ја добил во тепачката меѓу навивачите...

Балкан 09.08.23 | 10:11

„Ако сте Хрват на одмор во Грција, добро кријте го тоа“, порачува Мазиас

Георгиос Мазиас, новинар и директор на грчки дневен спортски весник ги предупредува хрватските граѓани кои се наоѓаат во Грција да бидат внимателни, укажувајќи на расположението...

Фудбал 08.08.23 | 21:00

Пресврт во истрагата: Хрватот не го убил навивачот на АЕК?

Голем пресврт во истрагата за убиството на 29-годишниот навивач на АЕК во Атина, објави хрватскиот весник „Вечерњи лист“. Првите наводи беа дека за убиството на 29-годишниот...

Фудбал 08.08.23 | 19:11

19-годишниот хрватски хулиган кој со нож уби грчки навивач е упасен на граница со Албанија, јавуваат медиумите

Како што јавуваат хрватските медиуми, повикувајќи се на грчки и албански медиуми, осомничениот, 19-годишниот хрватски хулиган, за убиството на навивач на АЕК во Атина...

Фудбал 08.08.23 | 18:31

Убиецот на навивачот на АЕК е меѓу 98 уапсени Хрвати кои се во притвор во Атина, тврди грчката полиција

Грчките медиуми пренесуваат дека обвинителите од Атина се сигурни дека убиецот на 29-годишниот Михалис Кацурис е меѓу 98 уапсени хрватски навивачи на Динамо Загреб кои...

Фудбал 08.08.23 | 17:28

Мајката на убиениот грчки навивач доживеа срцев удар

Грчкиот навивач на АЕК, 29-годишниот Михаил, вчера беше убиен со нож во Атина при пресметката со хулиганите на Динамо Загреб. Медиумите од нашиот јужен сосед пишуваат...

Балкан 08.08.23 | 12:26

Мајката на убиениот навивач на АЕК доживеала инфаркт

Мајката на убиениот 29-годишен навивач на АЕК доживеа инфаркт, пренесува грчки „Њузбомб“. Срцето на мајката на 29-годишниот Михалис не издржа, кога ја слушна трагичната...

Балкан 08.08.23 | 11:17

Ова е убиениот навивач на АЕК, 12-годишно девојче се бори за живот

Објавена е фотографијата на 22-годишникот кој вчера настрада во немирите предизвикани од навивачите на Динамо Загреб во Атина. Станува збор за Михалис Кацурис, навивач...

Црна хроника 03.08.23 | 13:43

Во Софија пренесен бугарскиот навивач кој беше прободен со нож за време на натпреварот Левски – Шкупи

Повредениот навивач од Бугарија пренесен со хеликоптер од Скопје во Софија откако седум дена се лекуваше на Одделот за интензивна нега на хирургија во болницата „Свети...

Македонија Балкан 28.07.23 | 21:01

Бугарското МНР бара ефикасна истрага и правда за повредениот навивач на Левски

Министерството за надворешни работи на Бугарија соопшти дека остро ги осудува инцидентите од 27 јули 2023 година во Скопје, во кои беа повредени бугарски државјани, приврзаници...

Црна хроника 28.07.23 | 11:08

Спасовски: Идентификувани напаѓачите кои прободеа навивач на „Левски“ со нож

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека се идентификувани напаѓачите кои со нож прободеле навивач на „Левски“ вчера во Чаир и дека се...

Црна хроника 28.07.23 | 09:20

Бугарите се симнале кај „Чаирчанка“ и почнале да провоцираат и навредуваат случајни минувачи, па им излегла група граѓани

Основното јавно обвинителство Скопје е известено за настанот и ги издава сите потребни наредби и насоки за идентификација на лицата кои учествувале во инцидентот во...

Фудбал 20.12.22 | 23:30

Животот го загуби членот на Комити, Дарко Смоковски – Смок

Навивачката група Комити информира дека животот го загубил нивниот член Дарко Смоковски – Смок. Не постои утеха која може да ја смири болката која во овој момент...

Фудбал 26.11.22 | 17:22

Навивач почина во Катар

Навивач на Велс на 62-годишна возраст починал за време на Светското првенство во Катар од природна смрт, објави „Би-Би-Си“. Навивачот Кевин Дејвис во Катар бил заедно...

Фудбал 01.10.22 | 20:41

Уапсен навивачот кој со бокс го удри Ступиќ сред натпреварот во Тетово

Пред самиот крај на натпреварот  Тетекс – Каменица Саса во Втората македонска фудбалска лига, навивач од трибините влезе на теренот му удри бокс на гостинскиот фудбалер...

Фудбал 10.09.22 | 21:13

Фудбалер на Кадиз се качи на трибина да однесе носилка за навивачот кој колабрираше

Фудбалерот на Кадиз, Хосе Мари е херој денеска откако ја зема носилката од лекарската екипа за да ја однесе до трибината каде лежеше настраданиот навивач, кој колабираше...

Црна хроника 30.05.22 | 17:24

При обид за бегство од полиција повреден навивач од Скопје

Навивач од Скопје, при обид да избега од полиција се здобил со повреди и е пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, а потоа бил задржан во полициска станица. Во...

Фудбал 11.05.22 | 09:52

Навивачот на Рад бил убиен за 10 килограми кокаин

Нарко босот и водач на навивачите на Рад, Лука Перенчевиќ (28) бил убиен поради нерасчистени сметки во нарко бизнисот и мистериозното исчезнување на 10 килограми кокаин...

Фудбал 19.03.22 | 20:46

Брутална ликвидација на српски навивач: Се струполи штом излезе од возилото, сопругата беспомошно бараше некој да му помогне

Жителите на Обреновац велат дека убиениот навивач Бранислав Пенчиќ (41) дошол со сопругата да ги посети родителите кои живеат во една од зградите во центарот на градот. Пенчиќ...