Милорад Улемек Легија (54), поранешен командант на „Црвените беретки“, осуден на 40 години за организирање и учество во атентатот на тогашниот српски премиер Зоран Ѓинѓиќ, има вонбрачен син со една белграѓанка, но тоа го крие и од најблиското опкружување.

Поранешната  партнерка на Легија по апсењето се обидела да стапи во контакт со него и да го посети во Централниот затвор заедно со детето.

Но тој одбивал да се сретне бидејќи се плашел како ќе реагира на тоа неговата сопруга со која има две ќерки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.