Српската полиција дознала дека во белградската населба Барајево има гробница, која всушност е скривалиште на криминалната група Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, пренесува „Новости“.

Според извештаите, под бетонската плоча на гробиштата нема тело, туку пари, дрога и оружје што овој крвав клан ги криел таму.

 

– Исто така, се верува дека на него има лажни имиња и слики на луѓе, па потрагата ќе биде многу тешка, освен ако некој од сведоците не проговори и не ја одведе полицијата директно во гробот – пишува „Новости“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.