Ознака: Веља невоља
Естрада 15.09.22 | 09:26

Јутуберите работат за странски служби: Бака Прасе му плаќал рекет на Веља невоља, во Србија има петиција да се исклучи неговиот Јутуб канал

Познатиот српски јутубер Бака Прасе е пред истрага во Србија за недоличните содржини кои ги објавува на социјалните мрежи. Се покрена и петиција неговиот профил да...

Балкан 07.09.22 | 19:41

Беливук: Фотографиите од викендицата се фотошоп, машината за мелење месо е 3-4 поголема од вратата на просторијата

Во Специјалниот суд во Белград денеска продолжи прелиминарното рочиште против Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и другите обвинети од озлогласениот клан Беливук. Обвинетите...

Балкан 07.09.22 | 16:15

Веља невоља излезе од затвор

Вељко Беливук на рочиштето во Специјалниот суд излезе на говорница и се изјасни дека не е виновен.Тој пред судот рекол дека разговорите биле наместени, а фотографиите...

Балкан 02.09.22 | 10:20

„Насмеаниот касап“ на Веља Невоља е пуштен од затвор: Откако ги откри крвавите тајни на кланот, Срѓан Лалиќ е префрлен на тајна локација

Срѓан Лалиќ, попознат како информатичарот или насмеаниот касап на Вељко Беливук – Веља Невоља и Марко Миљковиќ, кој, по спогодба со обвинителството е осуден на 18 години...

Балкан 19.08.22 | 22:45

Kланот на Веља невоља парите ги крие во гроб на кој се испишани имиња на лажни мртовци

Српската полиција дознала дека во белградската населба Барајево има гробница, која всушност е скривалиште на криминалната група Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, пренесува...

Балкан 11.08.22 | 11:16

„Kaков сум јас крал, убив двајца кумови“: Откриена комуникација на кланот на Веља невоља

Срѓан Лалиќ (36), еден од најблиските соработници на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, успеа да добие привилегиран статус и да избегне најстрога казна. Лалиќ детално ги...

Балкан 20.07.22 | 20:44

Пронајдена уште една куќа на стравот на Веља невоља

Покрај куќата на ужасoт во Ритопек, криминалната група на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ за своите злосторства користела уште една викендица во близина на Белград. Во...

Балкан 14.06.22 | 21:14

Веља невоља ја нарачал и ликвидацијата во Атина на „Македонците“ Стаматовиќ и Дедовиќ

Во Специјалниот суд во Белград започна  рочиште за судењето на Беливук и неговата група.Српските и грчките истражители кои работат на расветлување на убиствата на...

Балкан 27.05.22 | 07:54

Веља канибал: Живи ќе ги гризам и ќе јадам месо

Вељко Беливук, кој е обвинет за организирање криминална група која уби најмалку седум лица, толку многу сакал да ги види мртви Лазар Вукиќевиќ и Александар Шарц што...

Балкан 12.05.22 | 13:23

Веља невоља и Месарот наредиле да се испржат „Скај“ телефоните преки кои наредувале убиства

Вељко Беливук и Марко Миљковиќ Месарот лаќале од 600 до 1.000 евра по парче за телефони со апликацијата „Скај“. Тие меѓусебно комуницирале преку мобилни телефони со заштитената...

Балкан 04.05.22 | 22:05

Веља неволја и „месарот“ гушнати со полицајци во Црна Гора

Eкипата на Веља неволја имала тесни врски со полицијата во Црна Гора.Со шефот на Кавачкиот клан бил во контакт и полицаецот Небојша Бугарин, кој живее во населбата Враници...

Балкан 27.04.22 | 15:49

„Капетан“ од Шкаљарците бил киднапиран од Веља Невоља, однесен во Црна Гора и запален на клада по наредба на Слободан Кашчелан

Црногорските медиуми објавуваат детали од досието на Специјалното државно обвинителство за криминалот на Кавачкиот клан предводен од Слободан Кашчелан. Во декември...

Калеидоскоп 26.04.22 | 20:19

Голем верник, уште поголем монструм: Веља Невоља пред судењето побарал свештеник, се исповедал и причестил

Пред почетокот на судењето, свештеник го посетил Веља Невоља и уште шест членови на неговата криминална група во специјалното притворско одделение за да се причестат. Свештеник...

Балкан 20.04.22 | 11:22

Шариќ бил вистинскиот шеф на Веља невоља

Последните сознанија во врска со истрагата за апсењето на Дарко Шариќ водат до заклучок дека тој од затвор ги координирал акциите на криминалниот клан на Вељко Беливук. Како...

Естрада 11.04.22 | 09:18

Веља невоља имал старлета за љубовница, „занаетот“ го печела во Швајцарија

Иако за надворешниот свет глумел сопруг за пример, Велимир Беливук водел двоен живот. Тој бил во врска со старлетата Александра Николиќ која учествува во шоуто „Задруга“. Александра...

Балкан 21.03.22 | 09:38

Веља невоља го нарачал од затвор убиството на навивачот?

Вељко Беливук стои зад убиството на Бранислав Бане Пенчиќ (41) во Обреновац. Како што дознава „Република.рс“, полицијата која трага по убиецот истрагата ја насочила...

Балкан 15.03.22 | 13:34

Во страв да не ги отрујат Беливук и Миљковиќ не јадат ништо во затвор, нарачуваат од надвор преку свои луѓе кои први каснуваат

Водачите на озлогласената српска криминална група, Вељко Беливук (36) и Марко Миљковиќ – Месар (30), обвинети за најмалку пет убиства и други тешки кривични дела, повеќе...

Балкан 14.03.22 | 15:34

Ја пресретнале жена му додека му одела во посета: Луѓе на Веља Невоља сакале во затвор да го отрујат „Шкаљарецот“ Вукотиќ

Четворица соработници на Вељко Беливук, се осомничени дека на 6 декември 2019 година се обиделе да го отрујат со цијанид припадникот на Шкаљарскиот клан, Јован Вукотиќ,...

Балкан 14.03.22 | 13:10

Завет со крв: Соработниците на Веља Невоља морале „да ги закрват“ рацете за да ја добијат неговата доверба

Сведокот-соработник во судењето на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, Бојан Хрватин открива бизарни детали за тоа како двајцата лидери на криминалниот клан ја проверувале...

Балкан 14.03.22 | 10:08

Групата на Веља невоља го имитира Земунскиот клан: Испраќаат заканувачки писма напишани однадвор

Божидар Спасиќ, поранешен функционер на Државната безбедност, оценува дека судењето на криминалната група на Беливук всушност е повторување на судењето на „земунскиот...