На судењето на кланот на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, беше испрашан сведокот Александар Нуждиќ, инаку пријател на Горан Михајловиќ, за кого се сомнева дека е убиен на 02.04.2019 година во вилата во Ритопек.

Прашања поставуваа токму Вељко и Марко.

Миљковиќ: „Од каде Горан го доби Поршето?“

Нуждиќ: „Му даде две жолти“ (дрога)

Михајловиќ секогаш бил вооружен, а во својот автомобил „порше“ имал копче со кое при притискање излегувал пиштол.

 



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.