Од новите транскрипти на шифрираната апликација „Скај“, кои до црногорските истражители ги достави Европол се oткрива  дека на почетокот на октомври 2020 година, полицаецот Петар Лазовиќ   му испратил на Радоје Звицер, фотографија од Мило Ѓукановиќ, со зборовите:

„Поглаварот вели дека нема да ја даде државата без голема болка“

Лазовиќ му објаснува на Звицер дека е со неговиот татко Зоран, на прославата на раѓањето на внукот на тогашниот претседател на државата.

 

Шефот доби внук“, му испратил Лазовиќ на Звицер на 3 октомври 2020 година околу 18 часот,

„Велам пред сите. Комита е вистински брат“-стоело во пораката.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.