Шестмина млади пријатели, на возраст од 21 до 37 години се тешко повредени откако во нив влета возач кој дивееше по улиците на Тузла, Бих. Според босанските медиуми, сите повредени засега се стабилни, но со тешки скршеници, повреди на градниот кош, главата, ‘рбетот, ребрата…

Како што пренесува „Црна хроника БиХ“, тешката сообраќајка се случила откако, ткн, Смајл Мехмедовиќ, со својот „мерцедес“ дивеел по улиците на Тузла, поминувал на црвени семафори, возел над 155 км/час додека фолк-музика ечела од неговиот автомобил. Тој цело време се снимал и пренесувал во живо преку „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Crna Hronika BiH (@crnahronikabih)

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.